UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

مرداد 95 - افزایش حمایت آلمان از پروژه های برنامه جهانی غذا برای پناهندگان در ایران، به ویژه دختران دانش آموز

سفیر آلمان میکائیل بارون فون اونگرن-اشترنبرگ و نگار گرامی، نماینده برنامه جهانی غذا در ایران در حرکتی نمادین یک کیسه آرد به یکی از نمایندگان پناهندگان اهدا نمودند سفیر آلمان میکائیل بارون فون اونگرن-اشترنبرگ و نگار گرامی، نماینده برنامه جهانی غذا در ایران در حرکتی نمادین یک کیسه آرد به یکی از نمایندگان پناهندگان اهدا نمودند

تهران- امروز دفتر برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد (WFP) از دریافت کمک بی سابقه 2 میلیون یورویی  ( معادل حدود 3/2 میلیون دلار امریکا) دولت جمهوری فدرال آلمان استقبال نمود. این کمک سخاوتمندانه صرف پروژه های امداد غذایی به پناهندگان افغان و عراقی ساکن ایران و نیز ارتقاء سطح تحصیل دختران پناهندهدر این کشورخواهد شد.

نگار گرامی، نماینده برنامه جهانی غذا در ایران گفت: "ما از دولت و ملت آلمان بخاطر این کمک به موقع بی نهایت سپاسگزاریم.چنین بودجه هایی ما را در ارائه خدمات به آسیب پذیرترین پناهندگان به ویژه زنان و کودکان یاری می نماید. امیدواریم جامعه بین الملل حمایت خود از پناهندگان ساکن ایران که اکثر آنان برای رفع نیاز غذائی روزمره خود منحصرا وابسته به کمک های WFP می باشندرا افزایش دهد ."

برنامه جهانی غذا 30،000 نفر از آسیب پذیرترین پناهندگان را با ارائه ماهیانه یک سبد از اقلام غذائی اصلی شامل نان، برنج، شکر، عدس و روغن گیاهی تحت پوشش خود دارد. همچنین این سازمان برای 3000 نفر از دختران دانش آموز پناهنده و آموزگارانشان در 19 مهمانشهر واقع در سراسر کشور بسته های روغن تشویقی توزیع می نماید. این سهمیه والدین را ترغیب می نماید تا دخترانشان را به مدرسه بفرستند و در نتیجه سطح تحصیل دختران بالا رفته و فاصله تحصیلی با پسران کاهش می یابد. 

مبلغ اهدایی توسط آلمان صرف خرید 2،156 تن آرد گندم غنی شده ، 194 تن روغن گیاهی غنی شده با ویتامین ها، 186 تن عدس و 321 تن برنج جهت توزیع میان پناهندگان افغان و عراقی ساکن مهمانشهرها در سراسر ایران خواهد شد. بیشتر این اقلام غذایی از داخل کشور خریداری شده تا از سرعت تحویل و انطباقکیفیت با استانداردهای کشوری اطمینان حاصل گردد.

امسال، دولت آلمان با دوبرابر نمودن کمک خود به برنامه جهانی غذا در ایران در زمره اهداء کنندگان برتر کشور قرار گرفت.

میکائیل بارون فون اونگرن-اشترنبرگ، سفیر آلمان در تهران اظهار داشت: "متاسفانه طی دوازده ماه گذشته موضوع پناهندگان بیش از پیش دغدغه جامعه جهانی شده است. دولت آلمان با شرایط دشوار میلیون ها پناهنده  که بخاطر جنگ و درگیری مجبور به ترک خانه هایشان شده اند همدردی می نماید. ایران همواره پذیرای پناهندگان بسیاری از کشور های همسایه به خصوص افغانستان بوده است. به همین دلیل دولت ایران شایسته تقدیر بین المللی است. دولت آلمان مایل است از این سیاست از طرق مختلف  من جمله با کمک به پروژه های حیاتی WFP به پناهندگان در ایران حمایت نماید."

جمهوری اسلامی ایران با حدود 980،000 پناهنده افغان و عراقی ثبت شده در کشور پس از ترکیه، پاکستان و لبنان چهارمین کشور پناهنده پذیر در جهان است.

برنامه جهانی غذا از اواخر دهه 1980 میلادی، زمانیکه اولین گروه پناهجویان از افغانستان و عراق وارد ایران شدند کمک های غذایی خود را به پناهندگان آغاز نمود.

#                   #                      #

برنامه جهانی غذا بزرگترین آژانس بشردوستانه دنیا در مبارزه با گرسنگی است که با ارائه کمک های غذایی و همکاری با جوامع در هنگام بحران به بازسازی وضعیت معیشت آسیب دیدگان می پردازد. این سازمان هر ساله به حدود 80 میلیون نفر در 80 کشور دنیا امداد غذایی می رساند.

ما را در توئیتر دنبال کنید:  Twitter@WFPIran>

 برای اطلاعات بیشتر می توانید از سایت ما http://fa.wfp.orgبازدید و یا با شمارههايزيرتماسحاصلفرماييد:

دارادربندی،سرپرستواحداطلاعرسانیبرنامهجهانیغذا- ایران   تلفن: 22863527 (9821+) موبایل: 3084147(98912+)   

 

Last modified onTuesday, 02 August 2016 12:26
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time