UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

شهریور 95 - پشتیبانی جمهوری کره از حمایت و کمک های بشر دوستانه به دختران پناهنده افغان در ایران

آقای سیونگ-هو کیم, سفیر جمهوری کره در ایران(چپ), و آقای سیوانکا داناپالا, نماینده ی کمیساریا(راست) آقای سیونگ-هو کیم, سفیر جمهوری کره در ایران(چپ), و آقای سیوانکا داناپالا, نماینده ی کمیساریا(راست)

16 شهریور 1395، تهران-کمیساریا در ایران: وزارت امور خارجه جمهوری کره  با امضای تفاهم نامه جدیدی با دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در روز دوشنبه 15 شهریور 1395، باری دیگر بر تعهد خود درراستای حمایت از پناهندگان افغان در جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

وزارت خارجی جمهوری کره به صورت داوطلبانه  کمک مالی 6 میلیون دلاری به پروژه ی کمیساریا به نام "حمایت و کمک های بشر دوستانه به دختران پناهنده افغان در ایران" اعطا می کند. با همکاری اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور دولت جمهوری اسلامی ایران، این کمک سخاوتمندانه از فعالیت های بشردوستانه ی کمیساریا برای دختران پناهنده در ایران در راستای بهبود سطح سلامت و خوداتکایی آنان، تضمین دسترسی بهتر آنان به آموزش و معیشت پایدار، حمایت خواهد کرد؛ اهداف این پروژه از طریق فعالیت های متعددی حاصل می شود که از جمله ی آن ها موارد زیر است:


•    حمایت از طرح بیمه سلامت
•    مساعدت در حفاظت از امکانات بهداشتی درمانی
•    احداث و نوسازی مدارس
•    حمیات از ارائه کلاس های سواد آموزی
•    تهیه و توزیع بسته های بهداشتی
•    تهیه و توزیع بسته های بهداشتی مخصوص بانوان
•    ارائه آموزش های کسب و کار برای ایجاد کار در منزل
•    ارائه آموزش های فنی حرفه ای

این کمک سخاوتمندانه در جهت تامین هزینه ی پروژه هایی طی دوسال از اول ژانویه 2016 تا 31 دسامبر2017 صرف خواهد شد. در سراسر کشور توسط کمیساریا با همکاری اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی، وزارت بهداشت، وزارت آموزش و پرورش، نهضت سواد آموزی، سازمان فنی و حرفه ای و سازمان های غیر دولتی  ایرانی اجرا خواهند شد.
            
به همین مناسبت در روز دوشنبه آقای سیونگ-هو کیم, سفیر جمهوری کره در ایران, و آقای سیوانکا داناپالا, نماینده ی کمیساریا, تفاهم نامه ای رادرمحل دفترکمیساریا در تهران امضا کردند. خانم جیونگ پارک از بخش کمک های بشر دوستانه وزارت امور خارجه کره نیز در این مراسم حضور داشتند. خانم پارک به تازگی جهت بازدید از پروژه های کمک رسانی به پناهندگان از جمله خانه های بهداشت، طرح های جامعه محور، کلاس های فنی حرفه ای، مهمانشهر پناهندگان ومدارس درشیراز و تهران به ایران سفرکرده اند.

جمهوری اسلامی ایران حدود چهار دهه میزبان و حامی یکی از بزرگترین جمعیت های پناهندگان شهری در جهان است. تقریبا 951،000 پناهنده ثبت شده افغان و 28،000 پناهنده عراقی و حدود 1.5 تا 2 میلیون افغان فاقد مدارک قانونی در ایران زندگی می کنند که بسیاری از آن ها نسل دوم و سوم پناهندگانی هستند که هرگز به افغانستان سفر نکرده اند. کمیساریا با 32 سال حضور بی وقفه در ایران و همکاری تنگاتنگ با اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی، از پناهندگان افغان و عراقی در سراسر ایران حمایت می کند.

Last modified onThursday, 08 September 2016 14:43
back to top

UN Offices in Iran

Error: No articles to display

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time