UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

آبان 95 - نکوداشت روز ملل متحد در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی

غرفه ها ی اطلاع رسانی در خصوص فعالیت های مرکزاطلاعات سازمان ملل متحد، کمیساریای عالی ملل متحد در امور پناهندگان، دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد،برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، برنامه توسعه ملل متحد وسازمان بین المللی مهاجرت  برقرار بود که توسط اعضای گروه ارتباطات و کارآموزان مشتاق اداره می شد. غرفه ها ی اطلاع رسانی در خصوص فعالیت های مرکزاطلاعات سازمان ملل متحد، کمیساریای عالی ملل متحد در امور پناهندگان، دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد،برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، برنامه توسعه ملل متحد وسازمان بین المللی مهاجرت برقرار بود که توسط اعضای گروه ارتباطات و کارآموزان مشتاق اداره می شد.

تهران - واحد علوم وتحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد ، روز ملل متحد را درساختمان ابن سینا دانشگاه در 2 آبان 1395 گرامی داشت.
این برنامه یکی از مجموعه رویدادهابرای نکو داشت هفتاد ویکمین سالگرد تاسیس سازمان ملل متحد بود.

در این مراسم رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی دکتر علی عباسپور با اشاره به نگرش بین المللی در فعالیت های واحد علوم و تحقیقات گفت در این راستا واحد علوم و تحقیقات با آژانس ها و دفاتر سازمان ملل متحد در ایران همکاری های سازنده ای نظیر واگذاری کرسی منطقه ای یونسکو برای انرژی های پاک و تجدیدپذیر، همکاری با آژانس اسکان بشر سازمان ملل در راستای آموزش و پژوهش مشترک، همکاری با برنامه های "محیط زیست دریای خزر" و "معاهده کویت" در مورد خلیج فارس و دریای عمان، همکاری های موردی با سازمان جهانی خوار و بار و کشاورزی و آژانس بین الملل انرژی هسته ای دارد.

20161027 rc05رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی عباسپور

رئیس واحد علوم و تحقیقات افزود همچنین در ادامه این همکاری های مشترک با سازمان ملل متحد به دنبال تاسیس دفتری مشترک برای ارائه خدمات کیفی مشاوره ای و اطلاع رسانی توسعه ای و کار آفرینی " Center of Excellence " با برنامه توسعه ملل متحد هستیم.

گری لوییس، هماهنگ کننده مقیم ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به آرمان های توسعه پایدار، خطاب به  شرکت کنندگان گفت سال های گذشته، نقطه عطفی برای توسعه بین المللی و انسان دوستی بوده است. دولت ها به توافقات اساسی جدیدی رسیده اند که نماینده وعده های دولتمردان به مردم در سراسر نقاط جهان است.وعده هایی که انسان را از ستم فقر رها می سازد. وعده هایی که سیاره ما را بهتر و امن می کند. دو توافقنامه حیاتی برای آینده ما هستند: موافقت نامه پاریس ودستور کار 2030 برای توسعه پایدار که شامل 17 آرمان است. ایران تعهدات خود به موجب  هر دو موافقت نامه را بسیار جدی گرفته است.

20161027 rc03 هماهنگ کننده مقیم ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران، آقای گری لوییس

 بیش از 150 استاد و دانشجو دراین مراسم شرکت داشتند. بعد از سخنرانی های افتتاحیه، میزگردهایی  توسط برنامه توسعه ملل متحد ، دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد، دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه ملل متحد و مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد برای حاضران برگزار شد.

بعلاوه غرفه ها ی اطلاع رسانی در خصوص فعالیت های مرکزاطلاعات سازمان ملل متحد، کمیساریای عالی ملل متحد در امور پناهندگان، دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد،برنامه اسکان بشر سازمان ملل متحد، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، برنامه توسعه ملل متحد وسازمان بین المللی مهاجرت  برقرار بود که توسط اعضای گروه ارتباطات و کارآموزان مشتاق اداره می شد.

یکی از کارآموزان مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد بیان داشت از اینکه اطلاعات خود را در خصوص فعالیت مرکز بیان می کند بسیار هیجان زده است. او اضافه کرد که این تجربه اولین شرکت وی در گرامیداشت سازمان ملل متحد است وازهمکاری در این برنامه احساس غرور می کند.
این رویداد مهم همچنین فرصتی برای مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد فراهم کرد تا عکس ها  و اسناد تاریخی مهم در خصوص همکاری سازمان ملل متحد و ایران را در معرض دید بازدید کنندگان قرار دهد. شایان ذکر است نمایشگاه فوق قبلا در روز ملل متحد در سال 2015 با حضور آقای یان الیاسون، معاون دبیر کل سازمان ملل متحد و آقای عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه رونمایی شده بود.

در این مراسم 14 ویدیو در خصوص طرح ها و فعالیت های مشترک زیست محیطی سازمان ملل متحد  برای شرکت کنندگان به نمایش در آمد.

20161027 rc04 بیش از 150 استاد و دانشجو دراین مراسم شرکت داشتند

 

Last modified onThursday, 27 October 2016 22:02
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time