UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

آبان 95 - "آرمان های توسعه پایدار می توانند چراغ راهی برای حل مشکلات جهانی باشد": هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران

شرکت کنندگان در کنفرانس سرطان غرب آسیا شرکت کنندگان در کنفرانس سرطان غرب آسیا

طبق آمارهای سازمان جهانی بهداشت "سرطان یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در دنیاست و تخمین زده می شود که این تعداد، از 14 میلیون مرگ در سال 2012 به 22 میلیون مرگ تا بیست سال آینده افزایش پیدا کند."

سرکار خانم دکتر ابتکار معاون رئیس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست به همراه متخصصان برجسته پزشکی و هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد  29 آبان برای شرکت در "کنفرانس سرطان غرب آسیا" گرد هم آمدند تا در مورد تجارب جهانی و راه حل هایی برای درمان انواع مختلف سرطان گفتگو کنند.

معاون رئیس جمهور ضمن اشاره به گزارش های منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی مبنی بر معرفی آلودگی هوا به عنوان یکی از علل اصلی رشد سرطان به ویژه سرطان ریه در جهان، اظهار کرد: تخریب و آلودگی محیط زیست عواقب و تهدیدهای بسیاری به همراه دارد که از جمله آن ها رشد بیماری هایی همچون سرطان در جهان است.

20161123 rc02دکتر معصومه ابتکار در حال سخنرانی در کنفرانس سرطان غرب آسیا

آقای گری لوئیس، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران، در سخنرانی خود در مورد طبیعتِ در حال تغییرِ چشم اندازِ بهداشت عمومیِ جهانی بحث کرد. آقای لوئیس گفت: "ما نباید از اهمیت رویکرد زیستی-پزشکی به سوی سلامت، چشم پوشی کنیم."

با اشاره به بیماری های غیر واگیری مانند بیماری های قلبی، دیابت، بیماری مزمن ریوی، سکته مغزی و سرطان که تحت تاثیر انتخاب سبک زندگی مانند استعمال دخانیات، رژیم غذایی ناسالم، ورزش نکردن، مصرف بیش از حد الکل و استفاده از مواد مخدر قرار دارند، آقای لوییس گفت: "آرمان های توسعه پایدار می توانند چراغ راهی برای حل مشکلات جهانی تا سال 2030 باشند از جمله سلامت."

آقای لوییس همچنین اضافه کرد: "برای اینکه بتوانیم با این چالش جهانی کنار بیاییم فعالیت های اجتماعی در مورد بیماری های غیرواگیر باید در داخل یا خارج بخش سلامت انجام شود. این اتفاق در صورتی رخ خواهد داد:

اگر سیاستمداران، سیاست های درستی تعیین کنند
اگر ما در قبال کیفیت هوا و غذای خود مسئول باشیم
و اگر چارچوب قانونی ما برای به اجرا درآوردن سیاست ها قوی باشد.

 

20161123 rc03آقای گری لوئیس، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران، در سخنرانی خود در مورد طبیعتِ در حال تغییرِ چشم اندازِ بهداشت عمومیِ جهانی بحث کرد

آقای لوئیس اشاره کرد که سازمان ملل متحد، در همکاری با مقامات ملی،  در گذشته تمرکز خود را روی غلبه بر بیماری های واگیر مانند اچ آی وی، مالاریا و سل گذاشته بود اما در حال حاضر، تمرکز سازمان ملل متحد و شرکایش با توجه به چارچوب کمک های توسعه ای ملل متحد که از سال 2017 آغاز به کار خواهد کرد روی کنترل و پیشگیری بیماری های غیر است.

آقای لوویس در خاتمه افزود: "تمایل دارم به انجمن سرطان ایران برای برگزاری چنین برنامه هایی تبریک بگویم. سازمان ملل متحد در ایران برای کمک به یافتن راه حل هایی برای مبارزه با بیماری های غیرواگیر و - البته - سرطان آماده است ."

Last modified onSunday, 04 December 2016 11:31
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time