UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

آبان 95 - تقویت مدیریت مرزها و ظرفیت‌های پیشگیری از جرایم در پلیس افغانستان

مدرس ایرانی کارگاه، سرهنگ اصلانی، در حال صحبت در مورد "مخفیگاه‌ها" مدرس ایرانی کارگاه، سرهنگ اصلانی، در حال صحبت در مورد "مخفیگاه‌ها"

همکاری‌های منطقه‌ای پیرامون مسائل سیاسی، امنیتی و اقتصادی نه تنها برای توسعه باثبات و پایدار افغانستان، بلکه برای مقابله با چالش‌های مرتبط با افزایش تولید مواد مخدر و قاچاق هروئین نیز حائز اهمیت است.

در این زمینه و به عنوان ماحصل یک تفاهم‌نامه امضا شده توسط وزرای امور خارجه ایران و ایتالیا در نیویورک، به منظور ارتقاء ثبات و توسعه در افغانستان، دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران (UNODC) در ماه نوامبر سال 2016 یک کارگاه آموزشی را در تهران، برای 15 افسر مبارزه با مواد مخدر از استان‌های مختلف افغانستان، هماهنگی و سازماندهی کرد. این رویداد در سایه همکاری نزدیک برنامه منطقه‌ای برای افغانستان و کشور‌های همسایه و دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران (UNODC) برگزار شد.

این کارگاه آموزشی دومین کارگاه از مجموع سه کارگاهی بود که طرفین ایرانی و ایتالیایی در سطوح پایه، متوسط ​​و پیشرفته بر اجرای آن توافق کرده بودند. این کارگاه توسط مدرسان ایرانی و ایتالیایی "اجرای قانون" اجرا شد. هدف کلی از برگزاری این کارگاه آموزش ​​افسران رده‌های متوسط پلیس افغانستان بود که در اقدامات کنترل مواد مخدر، در مواردی که از طریق نیازسنجی توسط هر دو طرف ایرانی و ایتالیایی در جلسات متعدد با همتای افغان خود انجام شد، فعال بودند.

در طول آموزش افسران ارشد پلیس افغانستان با ساختار کلی پلیس دو کشور ایران و ایتالیا آشنا شدند و در چند موضوع مختلف از جمله شناسایی مخفیگاه‌ها، استفاده از فناوری در شناسایی و از بین بردن گروه‌های جنایتکار، عملیات‌ مشترک و تحویل تحت نظارت آموزش‌هایی دیدند.

به منظور آشنایی بیشتر شرکت‌کنندگان با تخصص‌های موجود در ایران و نشان دادن میزان حمایت ارائه شده توسط آزمایشگاه‌های پزشکی قانونی به فعالیت‌های پلیس، شرکت‌کنندگان این فرصت را داشتند تا از برخی از تجهیزات، از جمله دستگاه‌های اشعه ایکس و اسکنرها، در محل ورود و همچنین آزمایشگاه‌های تخصصی پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران در طول کار روزانه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی بازدید کنند.

در پایان افسران پلیس افغان رضایت خود را نسبت به مواد آموزشی ارائه شده ابراز نمودند و خواستار برگزاری رویدادهای مشابه بیشتر شدند. مراسم اختتامیه در حضور رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران، سفرای ایتالیا و افغانستان در ایران و دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران (UNODC) برگزار شد.

 

Last modified onWednesday, 28 December 2016 09:47
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time