UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

تیر 96 - همایش منطقه ای سالمندی جمعیت و پیامدهای مرتبط با سیاست گذاری امروز، 16 تیر با 2 بازدید از مراکز سالمندان ادامه پیدا کرد

تیر 96 - همایش منطقه ای سالمندی جمعیت و پیامدهای مرتبط با سیاست گذاری امروز، 16 تیر با 2 بازدید از مراکز سالمندان ادامه پیدا کرد

مرکز آموزش و توانبخشی روزانه سالمندان شمس، یک مرکز خصوصی در شهر تبریز می باشد که توسط سازمان بهزیستی حمایت می شود وخدمات تخصصی، آموزشی، هنری و تفریحی به زنان سالمند ارائه می دهد. این مرکز درمنزل شخصی واقع شده و توسط خانم جوان روانشناس اداره میگردد. علاوه بر خدمات فوق، خدمات روانشناسی و فیزیوتراپی نیز در اختیار سالمندان قرار میگیرد. مدیر این مرکز توضیح می دهد:" ما یک روانشناس، یک پزشک به صورت پاره وقت و یک متخصص کاردرمانی داریم." این مرکز حدودا به 50 سالمند خدمات ارائه می دهد. یک زن سالمند 80 ساله می گوید:  "من برای ورزش کردن، شادی کردن و گاهی اوقات گفتگو با دوستانم به این مرکز می آیم.".

هنگام ورود هیات بازدید کننده، تعدادی از سالمندان با نشاطی فراوان مشغول نرمش در حیاط بودند. بازدید کنندگان در هوای گرم تبریز با یک لیوان نوشیدنی سرد و نان تازه که توسط سالمندان تهیه شده بود مورد استقبال قرار گرفتند. انواع مرباهای خانگی دست پخت سالمندان، در آشپزخانه برای فروش چیده شده بود.

خانه سالمندان نسیم جزئی از مجموعه فیاض بخش می باشد که به معلولین و سالمندان خدمات شبانه روزی ارائه می هد و تعامل این دو گروه باعث پویایی  و نشاط محیط می شود. این مجموعه توسط خیرین و سازمان بهزیستی حمایت مالی می گردد.

آقای دکترارشدزاده، مدیرکل سازمان بهزیستی استان آذربایجان شرقی، توضیح می دهد که خانه سالمندان نسیم ظرفیت پذیرش 50 زن سالمند که فاقد حمایت خانوادگی می باشند، را دارد. این مرکز از خدمات 9 پرستار، یک دندانپزشک، یک پزشک، و 3 روانشناس بهره مند می باشد.

بازدید دوم با پذیرایی و اجرای سرود توسط گروهی اززنان معلول خاتمه یافت. خانم دکتر لیلا جودان، نماینده صندوق جمعیت ملل متحد در ایران  از مقامات و کارمندان این مرکز صمیمانه تشکر کرد.

 

Last modified onThursday, 06 July 2017 16:20
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time