UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

آذر 96 - گرامی داشت روز جهانی افراد دارای معلولیت به وسیله جوانان معلول ولی با هوش و توانمند

آذر 96 - گرامی داشت روز جهانی افراد دارای معلولیت به وسیله جوانان معلول ولی  با هوش و توانمند

تهران – سرکار خانم مریم ظریف همسر محترم جناب آقای دکتر محمد جواد ظریف وزیرامور خارجه جمهوری اسلامی ایران، مهمان افتخاری در مراسم ویژه ای بود که به وسیله بنیاد خیریه رشد و مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلولیت برگزار گردید. بیش از 30 کودک معلول به همراه والدین و مربیان همچنین داوطلبان بنیاد رشد در این مراسم شرکت کردند که در محل بنیاد رشد در 20 آذر 1396 برگزار گردید.  

در این مراسم کودکان، اشعاری به زبان های فارسی وانگلیسی برای حاضران قرائت کردند و سپس حرکات نمایشی و ورزش رزمی کارته  انجام دادند و از موفقیت های خود در ورزش، قرائت قران، کارهای هنری همچنین چالش هایشان در زندگی روزمره برای شرکت کنندگان صحبت کردند. 

سرکار خانم دکتر ظریف خطاب به شرکت کنندگان گفت در این مراسم بسیار از مشاهده این عزیزان تلاشگر تحت تاثسر قرار گرفتم. هنگامی که شاهد با احساس خواندن سرود جمهوری اسلامی ایران به وسیله پسری با "سندروم دان" بودم ، اشک در چشمانم حلقه بست. در آن موقع همه حاضران که به احترام سرود و آن پسر خردسال ایستاده بودند او را مدت ها  تشویق کردند.

ایشان افزود توانایی ها و دستاورد های این کودکان فوق العاده ، باور نکردنی و الهام بخش است. می دانم تا چه حد زندگی برای مادران و خانوادها ی آنان سخت است و اینجانب تلاش و تعهد شما را نسبت به این کودکان تحسین می نمایم. تبحر، عشق و تعهد  مربیان و مدیریت مدارس آنان کمک شایانی به موفقیت این کودکان می کند. از اینکه بسیاری از این کودکان با وجود چالش های پیش رویشان، مشغول فراگیری زبان خارجی هستند و در رقابت های ورزشی  قهرمان شده اند تحت تاثیرقرار گرفتم. اینجانب در خواست های شما را به مسئولان منتقل خواهم کرد.   

در ادامه این کودکان عکس یادگاری با خانم ظریف و خانم ماریا دوتسنکو، رییس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد گرفته و با آنان گفتگو کردند.

یکی از دختران جوان ورزشکار به نام ملیکا با لبخندی ضمن در آغوش گرفتن خانم ظریف به ایشان گفت "دوستت دارم و از شما برای حضور در این مراسم و بودن  کنار ما سپاسگزارم."

خانم ماریا دوتسنکو گفت مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد سپاسگزار تلاش های  بنیاد رشد است که  در اداره اطلاعات همگانی و شورای اقتصادی اجتماعی سازمان ملل متحد پذیرفته شده است.   تعهد مربیانی مانند خانم عامری و سایرین که با ایثار و محبت به این نوجوانان کمک می نمایند تا احساس غرور کرده و خود را بخشی از جامعه در نظر گیرند، تحسین برانگیز است. حمایت سخاوتمندانه خیران و حامیانی مانند خانواده محترم میر محمد صادقی تحول چشگیری در زندگی این جوانان به وجود می آورد.

در ادامه  صنایع دستی سنتی که به وسیله این کودکان معلول ساخته شده بود به نمایش در آمد.

در این مراسم ویدئوی آموزشی حقوق بشر با زیر نویس فارسی برای حاضران به نمایش در آمد همچنین پوستر های هفتادومین سالگرد تصویب اعلامیه حقوق بشر در معرض دید شرکت کنندگان قرار گرفت. ویدئو و پوستر به وسیله کار آموزان مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد ترجمه و زیر نویس شده بود.

حمایت سازمان بهزیستی جمهوری اسلامی ایران  از کودکان معلول قابل تقدیر است. کودکان حاضر در این مراسم از مدرسه کودکان معلول شهید بهشتی واقع در تهران پارس برای این مراسم گرد آمده بودند.

برای کسب اطلاعات بیستر به پیوند زیر مراجعه فرمایید:   https://goo.gl/5NP5ba

Last modified onSunday, 17 December 2017 14:51
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time