UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

اردیبهشت 97 - برگزاری نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل متحد و ایران در بوشهر

جناب آقای مجید خورشیدی در حال افتتاح نمایشگاه و ازراست به چپ خانم دکتر حمیده ماحوزی آقای اکبر اقبال و خانم ماریا دوتسنکو جناب آقای مجید خورشیدی در حال افتتاح نمایشگاه و ازراست به چپ خانم دکتر حمیده ماحوزی آقای اکبر اقبال و خانم ماریا دوتسنکو

بوشهر- نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل متحد و ایران  به وسیله جناب آقای مجید خورشیدی، معاون استاندار بوشهر؛ خانم دکتر ماریا دوتسنکو، رییس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، خانم دکتر حمیده ماحوزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و اکبر اقبال رییس دفترنمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در بوشهردر گالری 9 دی این شهر در تاریخ 10 اردیبهشت افتتاح گردید.

در مراسم افتتاحیه خانم دوتسنکو خطاب به حاضران گفت تعداد 36 قطعه عکس و سند تاریخی منتخب، از مجموعه 70 عکس و سند  که بازتاب بیش از 70 سال همکاری میان سازمان ملل متحد و ایران است، با دقت تمام به وسیله مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد و مرکز اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با همکاری خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران و آرشیو عکس ملل متحد انتخاب گردید که در معرض دید قرار گرفته است.

وی گفت لازم می دانم از تمامی نهاد های مذکورکه با ما برای جمع آوری این اسناد همکاری کردند تشکر نمایم.

ایشان افزود این عکس ها و اسناد ثابت می نماید که ایران همواره در زمینه امورخارجه فعال بوده و تلاش کرده تا صلح و امنیت بین المللی را ترویج نماید. ایران جزو 51 کشور موسس سازمان ملل در 1945 بوده است.

20180430 unicمسئولان در حال بازدید از نمایشگاه

رییس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد گفت آگاهی از تاریخچه سازمان ملل متحد در ایران از اهمیتی ویژه برخوردار است. عکس ها، بسیاری از لحظات تاریخی را ثبت کرده اند از جمله: امضای منشور ملل متحد در 26 ژوئن 1945 به وسیله آقای مصطفی عدل، ریاست هیات نمایندگی ایران، به همراه، آقای نصرالله انتظام رئیس پنجمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد که به اتفاق آرا به این سمت برگزیده شد، همچنین اسناد و عکس هایی درباره مذاکرات، فعالیت ها وملاقات هایی که ایران در آن ها نقش مهمی ایفا کرده است مانند ابتکار رییس جمهور روحانی در معرفی قطعنامه "جهان علیه خشونت و افراطی گری"  که به اتفاق آرا به وسیله همه اعضای مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویب گردید.  

ایشان افزود به همین دلیل در حال حاضر 18 کارگزاری تخصصی، صندوق و نهاد سازمان ملل متحد بنا به دعوت جمهوری اسلامی  در ایران حضور داشته و فعالیت می کنند یا هفت دبیرکل ملل متحد از ایران دیدار رسمی داشتند.

در این سفر خانم دوتسنکو بازدیدی هم از دانشگاه خلیج فارس داشتند و با رییس این دانشگاه و جمعی از اساتید آن به گفتگو و تبادل نظر در زمینه همکاری های دوجانبه پرداختند.  

شایان ذکر است نمایشگاه عکس و اسناد تاریخی همکاری سازمان ملل متحد و ایران  به همت خبرگزاری جمهوری اسلامی در بوشهر به مدت یک هفته برگزارشد و در این مدت تعداد زیادی ازاقشارگوناگون مردم این شهر، مسئولان استان و دانشگاهیان ازاین نمایشگاه بازدید کردند.

Last modified onTuesday, 08 May 2018 15:51
back to top

UN Offices in Iran

Error: No articles to display

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time