UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

اردیبهشت 97 - دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد ظرفیت مرکز سگ گمرک جمهوری اسلامی ایران را تقویت کرد

سگ موادیاب در آزمون نهایی پیش از دریافت تاییدیه برای اعزام به عملیات ها سگ موادیاب در آزمون نهایی پیش از دریافت تاییدیه برای اعزام به عملیات ها

تهران، 27 اردیبهشت 1397 – دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران تعداد هشت قلاده سگ موادیاب برای مرکز سگ گمرک ایران خریداری و هشت نفر کاربر مربوطه را آموزش داد. این دوره آموزشی بلافاصله پس از تحویل این هشت قلاده سگ آغاز شد و 6 هفته به طول انجامید.

هدف این دوره آموزشی آشناسازی کاربران سگ موادیاب با اطلاعات اولیه و لازم در خصوص فیزیولوژی سگ­ها، نگهداری و مراقبت و شناخت زبان بدن و همچنین آموزش سگ­ها و کاربران آن­ها در خصوص روش­های جستجو برای یافتن جاسازهای موادمخدر بود. کاربران آموزش دیده و سگ­های آنان در گمرک های مختلف کشور برای بازرسی کامیون­ها و کانتینرها و محموله­ هایی که از مرزهای رسمی وارد کشور می­شوند استفاده خواهند شد.

ایران یکی از راه­های اصلی ترانزیت قاچاق مواد مخدر از افغانستان به کشورهای اروپایی است. دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در زمینه­های مختلف، از جمله ظرفیت­سازی برای نیروی­های انتظامی ایران مشارکت قوی با دولت ایران دارد، و در راه مبارزه با قاچاق مواد و پیش­سازها به دولت جمهوری اسلامی ایران کمک­های فنی ارائه کرده است.

این سگ­های خریداری شده تحت زیربرنامه 1 دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد در ایران آموزش­های اولیه در خصوص فرمانبرداری و مهارت­های جستجو را در هلند و توسط اساتید تأییده شده هلندی فراگرفتند. دوره آموزشی برگزار شده در ایران علاوه بر تکمیل آموزش­های سگ­ها و هماهنگ نمودن آن­ها با کاربران، به افزایش دانش کاربران سگ موادیاب از گمرک ایران کمک نموده و ایشان را با استانداردهای بالای بین‌المللی در خصوص آموزش سگ­های موادیاب که امروزه توسط مربیان تأیید شده اروپایی استفاده می­گردد، آشنا نمود. شرکت­کنندگان این دوره آموزشی دانشی کسب کردند که برای کارهای روزمره­شان مفید خواهد بود و ایشان را در شناسایی جاساز­های موادمخدر یاری می­کند.

این رویداد به عنوان قسمتی از فعالیت­های پیش­بینی شده در چارچوب زیربرنامه 1 " قاچاق غير‌قانونی و مديريت مرزی" از برنامه کشوری (2015-2019) دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد برای جمهوری اسلامی ایران بود که با حمایت مالی سخاوتمندانه دولت ژاپن برگزار شد.

Last modified onTuesday, 22 May 2018 14:38
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time