UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

آذر 97 - گرامی داشت روز جهانی داوطلب

آذر 97 - گرامی داشت روز جهانی داوطلب

مقامات ارشد دولت جمهوری اسلامی ایران و اعضای جامعه مدنی  روز سه شنبه 13 آذر 1397، روز جهانی داوطلب برای توسعه اقتصادی و اجتماعی را در سالن رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران جشن گرفتند.  

امسال در روز جهانی داوطلب، تلاش های نیروهای داوطلب که عامل تقویت مالکیت محلی و تاب آوری جوامع در بلایای طبیعی، تنش های اقتصادی و شوک های سیاسی محسوب می شوند، گرامی داشته شد . این رویداد در تاریخ پنجم دسامبر 2018 با تمرکز بر چگونگی ایجاد جوانع تاب‌آور توسط داوطلبان گرامی داشته می شود.

بیش از 1200 داوطلب ایرانی و فعالان جامعه مدنی از سراسر کشور در این رویداد حضور داشتند؛ این رویداد ترکیبی از جشن و قدردانی برخی از شخصیت های مهم و داوطلبان برجسته در ایران بود.

مراسم روز جهانی دوطلب توسط انجمن ترویج کارهای داوطلبانه در ایران، دفتر  هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (UNOCHA) و سازمان داوطلبین جمعیت هلال احمر ایران (IRCS) حمایت شد.

گفتنی است؛ در این رویداد تعدادی از صاحبنظران ارشد دولتی مانند خانم معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ، دکتر نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ایران، آقای احمد بختیاری، رئیس ستاد ملی ترویج کار داوطلبانه در ایران و مقامات وزارت کشور، وزارت بهداشت، هلال احمر ایران و سایر نهادهای مربوطه حضور یافته و سخنرانی کردند.

خانم ابتکار در سخنرانی خود از تحریم های ایالات متحده و تاثیر آن بر مسائل بشردوستانه در ایران انتفاد کرد و خواستار اتحاد میان سازمان های غیردولتی، موسسات خیریه و همه داوطلبان شد تا با همکاری یکدیگر ازاین فشار کاسته شود. وی خواستار حمایت از افرادی شد که بیشترین نیاز را در این دوره بحرانی دارند.

امیر حسین برمکی، رئیس دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در ایران پیام دبیرکل سازمان ملل متحد در خصوص روز جهانی داوطلبین در توسعه اقتصادی و اجتماعی را برای شرکت کنندگان قرائت کرد.

Last modified onSunday, 09 December 2018 13:25
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time