UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

دی 97 - اعلان شرکت در رقابت: جوایز آسیا – اقیانوسیه‌ی یونسکو برای حفاظت از میراث فرهنگی سال 2019

دی 97 - اعلان شرکت در رقابت: جوایز آسیا – اقیانوسیه‌ی یونسکو برای حفاظت از میراث فرهنگی سال 2019

هم اکنون مدارک برای جوایز آسیا – اقیانوسیه‌ی یونسکو برای حفاظت از میراث فرهنگی سال 2019 پذیرفته می‌شود.

دوره جاری، بیستمین سالگرد جوایز آسیا – اقیانوسیه‌ی یونسکو برای بهترین پروژه حفاظت از میراث فرهنگی سال 2019 را گرامی می‌دارد.

جوایز آسیا – اقیانوسیه‌ی یونسکو برای حفاظت از میراث فرهنگی نمونه‌هایی از تلاش‌های افراد و سازمان‌ها برای حفاظت و مرمت ساختارها، مکان‌ها و اموال میراث با ارزش در منطقه بنا نهاده اشده است. هدف این جایزه تشویق دیگر مالکان برای انجام پروژه‌های حفاظت در جوامع خود به طور مستقل یا با همکاری بخش‌های دولتی و خصوصی است.

از سال 2000 تا کنون، مجموعا 233 مورد از 21 کشور، موفق به کسب جایزه یونسکو برای فعالیت‌های برگزیده در زمینه درک فضا، دستاوردهای فنی بی عیب و نقص و تاثیرات اجتماعی و خط مشی در سطوح محلی، ملی و منطقه‌ای شده‌اند.  با شناخت این اقدامات، می‌توان گفت این جوایز به دستاوردهای هدفمندی در ایجاد تغییرات در حفاظت از میراث فرهنگی، مالکیت و قیمومیت این فعالیت‌ها و این نکته که چگونه میراث فرهنگی به بهبودی پایدار شهرها، جوامع و محیط کمک کرده است، نائل آمده است.

یونسکو بیستمین سالروز موفقیت این جایزه را طی مراسمی منطقه‌ای با همکاری Think City جشن خواهد گرفت.Think City  سازمانی پیشرو و جامعه محور است در حوزه بازآفرینی شهری در کشور مالزی فعالیت می‌کند. متخصصین جوان و علاقه‌مند همچنین عموم جامعه می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر با دفتر یونسکو بانکوک از طریق اطلاعات تماس ذکر شده تماس برقرار کنند.

مهلت ارسال

مهلت ارسال مدارک تا 31 مارس 2019 (11 فروردین 1398) می‌باشد.

دسته بندی جوایز

اسامی برندگان در اوایل ماه نوامبر سال 2019 اعلام خواهد شد که منتخبین "نشان برتری"، "جایزه ممتاز"، " گواهی شایستگی"، " نشان افتخار" یا  "جایزه معماری نوین تلفیق شده با میراث فرهنگی " را دریافت خواهند نمود.

جایزه معماری نوین تلفیق شده با میراث فرهنگی به بناهای نوسازی اهدا میشود که طراحی برجسته آن‌ها با معماری تاریخی عجین شده باشد. این جایزه پروژه‌های ارسال شده که با طرح و معماری جدید تکمیل شده‌اند را ترغیب کرده تا میراث فرهنگی موجود را غنی‌تر سازند. ضمایم ساختمانی، ملحقات جدید، فضای‌های عمومی و ساختارهای جدید مانند پل‌ها، همگی واجد شرایط شرکت در این رقابت هستند.

Last modified onWednesday, 26 December 2018 16:34
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time