UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

آذر 97 - نماینده کشوری دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد بر اهمیت به کارگیری سیاست های پیشگیرانه تاکید کرد و از تلاش های کشوری در زمینه مبارزه با فساد همگام با رسالت های کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد حمایت نمود

آذر 97 - نماینده کشوری دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد بر اهمیت به کارگیری سیاست های پیشگیرانه تاکید کرد و از تلاش های کشوری در زمینه مبارزه با فساد همگام با رسالت های کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد حمایت نمود

به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد در سال 2018، آقای الکساندر فدولوف، نماینده کشوری دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران در مراسم بزرگداشت این روز که با همکاری نمایندگان اتاق بازرگانی بین­ المللی، اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران، اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران و دانشگاه علم و صنعت برنامه ­ریزی و برگزار شد، شرکت نمود. این جلسه میزبان شماری از نمایندگان شرکت­ ها، صنایع و مجموعه­ های کلان اقتصادی و همچنین سازمان­های مردم نهاد و دانشگاهیان بود.

آقای مسعود خوانساری رییس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران از به کارگیری شفافیت در میان و درون نهادهای دولتی به عنوان یکی از انتظارات بخش خصوصی یاد کرد و بر لزوم همکاری بیشتر میان بخش­های دولتی و خصوصی تاکید کرد. ایشان صدور بخشنامه ­ها و دستورالعمل­های موازی را به عنوان عوامل اصلی ضربه­زدن به کسب و کارهای داخلی برشمرد.

آقای الکساندر فدولوف از سال 2018، به عنوان پانزدهمین سالگرد تصویب کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد یاد کرد. وی اظهار کرد که این معاهده بین المللی نشانه نگرانی سازمان ملل متحد نسبت به مشکلات و خطرات به وجود آمده توسط فساد در ثبات و امنیت جوامع، سازمان ها و دموکراسی، ارزش های اخلاقی و عدالت، توسعه پایدار و حاکمیت قانون است.

وی، با اشاره به تحولات ملی، خاطر نشان کرد که در امر مبارزه با فساد در سطح ملی پیشرفت چشمگیری صورت گرفته است. در این راستا، آقای فدولوف به جمهوری اسلامی ایران برای توانمندسازی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برای مبارزه با فساد از طریق طراحی مدل ملی مبارزه با فساد که مشتمل بر سیاستها و اقدامات عملی است، تبریک گفت. او به خصوصیات منحصر به فرد برنامه مشارکت کشوری دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران (2019-2016) اشاره کرد و از آن به عنوان سندی یاد کرد که بر اساس سیاست­ های داخلی، اقدامات عملیاتی، نیازمندی­ های بومی و تحولات بین ­المللی تنظیم شده است.

خانم لعیا جنیدی، معاون رییس جمهور در امورحقوقی، حمایت خود را از همکاری میان نهادهای دولتی، بخش خصوصی، دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد و دانشگاهیان ابراز نمود. ایشان از تهیه پیش­نویس لایحه جامع شفافیت و لایحه مدیریت تعارض منافع برای افراد دارای سمت ­های دولتی و نمایندگان بخش خصوصی به عنوان دو نمونه از تلاش­های اخیر در مبارزه مؤثر با فساد یاد کرد. وی، با اشاره به اهمیت روابط بین­ المللی و تأثیر آن بر امور اقتصادی و مالی، به چکیده­ای از تلاش­ها برای لحاظ نمودن مفاد کنوانسیون­های سازمان ملل متحد و ابزار بین­ المللی در قوانین ملی، بر اساس اصول اساسی ساختار قانونی جمهوری اسلامی ایران، اشاره کرد.

Last modified onSunday, 06 January 2019 14:06
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time