UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

فروردین 98- عدم دریافت خدمات بهداشتی توسط نیمی از جمعیت جهان

تهران 18 فروردین 1398 (مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد) -- دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی بهداشت، 7 آوریل 2019 برابر با 18 فروردین ماه جاری گفت نیمی از جمعیت جهان هنوز قادر به دریافت خدمات بهداشتی ضروری نیست.

 متن کامل پیام آنتونیو گوترش به شرح زیر است:

 روز جهانی بهداشت بر پوشش سلامت جهانی و نقش حیاتی تاکید می کند که مراقبت های بهداشتی اولیه در ایجاد چنین پوششی بازی می کنند.

نیمی از جمعیت جهان هنوز قادر به دریافت خدمات بهداشتی ضروری نیست. پوشش جهانی سلامت در مورد تغییر این مساله و اطمینان از دسترسی منصفانه به خدمات سلامتی برای همه است، بدون اینکه افراد را در معرض مشکلات مالی قرار دهد.

این مساله برای ایجاد جوامع و اقتصادهای سالم و دستیابی به آرامان های توسعه پایدار، اهمیت دارد و تنها در مورد بهبود خدمات بهداشتی نیست. بلکه در مورد سیاست ها و اقدامات در بخش های مختلف است. ما باید به عوامل گسترده تر تعیین کننده سلامت از جمله شاخص های اجتماعی، اقتصادی و محیط زیستی توجه کنیم.

ما باید بر مردم سرمایه گذاری کنیم. ما به کارکنان بهداشتی بسیار آموزش دیده و ماهر نیاز داریم که می توانند برای بیماران خود آموزش ببینند و از آنان حمایت کنند. ما به افراد توانمند نیاز داریم که می دانند چگونه از سلامتی خود و خانواده هایشان مراقبت کنند. ما به جوامعی نیاز داریم تا در صورت نیاز به مراقبت های بهداشتی، به آنها دسترسی داشته باشند. همچنین باید اهمیت سلامت روان را برجسته کنیم، زیرا غالبا از بین می رود و فراموش می شود.

مراقبت های بهداشتی اولیه، کلید دستیابی به این اهداف و پوشش سلامت جهانی است. "اعلامیه آستانه" در سال گذشته به منظور اولویت بندی سرمایه گذاری هایی که نیاز داریم، راه را برای جهان هموار کرد. اکنون زمان لازم برای اجرای تعهداتی است که قبلا به آن ملزم گشته ایم.

سلامت حقی انسانی است. تعهد سیاسی و مشارکت در ایجاد آن برای زندگی حیاتی خواهد بود. اجازه دهید به جهان نشان دهیم که آماده هستیم تا شکاف های موجود در پوشش سلامت در سراسر جهان را برطرف کنیم و سلامت را برای همه به ارمغان بیاوریم.

Last modified onMonday, 08 April 2019 08:25
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time