UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

فروردین 98- فراخوان گوترش برای نفی سخنان نفرت آمیز و تبعیض

تهران 18 فروردین 1398 (مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد) – دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد نسل کشی قوم توتسی در روآندا 7 آوریل 2019 برابر با 18 فروردین ما جاری همه رهبران سیاسی، مذهبی و جامعه مدنی را فراخواند تا  سخنان نفرت آمیز و تبعیض را نفی نمایند.

 متن کامل پیام آنتونیو گوترش به شرح زیر است:

 امسال مصادف است با بیست و پنجمین سالگرد نسل کشی قوم توتسی در رواندا که یکی از تاریک ترین فصل های تاریخ بشریت است. بیش از 800 هزار نفر - به طور عمده از قوم توتسی، همچنین هوتوهای میانه رو و دیگر مخالفان نسل کشی – به گونه ای نظام مند در کمتر از سه ماه کشته شدند. در این روز، ما به کسانی که کشته شده اند ادای احترام می کنیم و رنج و بردباری کسانی که جان سالم به در برده اند را بیاد می آوریم.

همانطور که عزم خود را برای جلوگیری از تکرار چنین ظلم هایی تجدید می کنیم، شاهد روند خطرناک افزایش بیگانه هراسی، نژادپرستی و عدم بردباری در بسیاری از نقاط جهان هستیم. ترویج سخنان نفرت آمیز و تحریک به خشونت از مشکلات خاص است. این ها بی حرمتی به ارزش های ما هستند و حقوق بشر، ثبات اجتماعی و صلح را تهدید می کنند. سخنان نفرت آمیز و تحریک به خشونت در هر جا که رخ دهند، باید شناسایی، با آن ها مقابله و متوقف شوند تا از منجر شدن شان به جنایت و نسل کشی بر اثر نفرت جلوگیری شود ، آن گونه  که در گذشته اتفاق افتاده است.

من از تمام رهبران سیاسی، مذهبی و جامعه مدنی می خواهم تا سخنان نفرت آمیز و تبعیض را نفی کرده و برای شناسایی و کاهش مشکلات ریشه ای سرسختانه تلاش کنند که منجر به تضعیف انسجام اجتماعی و ایجاد شرایط برای نفرت و عدم بردباری می شوند.

ظرفیت شرارت در تمام جوامع ما وجود دارد، اما همچنین ویژگی هایی چون درک، مهربانی، عدالت و آشتی نیز وجود دارند. اجازه دهید با یکدیگر همکاری کنیم تا آینده ای همسان برای همه ایجاد کنیم. این بهترین راه برای احترام به کسانی است که 25 سال قبل در رواندا جان خود را از دست دادند.

Last modified onMonday, 08 April 2019 08:43
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time