UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

فروردین 98 - یونیسف: حدود یک میلیون کودک در ایران در معرض آسیب سیلاب‌های شدید قرار گرفته‌اند

فروردین 98 - یونیسف: حدود یک میلیون کودک در ایران در معرض آسیب سیلاب‌های شدید قرار گرفته‌اند

در حالیکه بیش از هزار مجموعه و مرکز بهداشت در سیل‌های آخیر آسیب دیده یا تخریب شده‌اند، اولین محموله تجهیزات نگهداری واکسن با هماهنگی یونیسف وارد کشور شد.

 تهران سی ام فروردین ماه-به گزارش دفتر نمایندگی یونیسف در جمهوری اسلامی ایران، سیل‌های ویرانگر در سه چهارم استان‌های ایران بیش از 10 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داده،که از این تعداد دو میلیون نفر در معرض آسیب شدید قرار گرفته و 500 هزار نفر نیز از خانه‌هایشان آواره گشته‌اند – نیمی از این افراد را کودکان تشکیل می‌دهند. علاوه بر این، بیش از هزار مجموعه بهداشتی و هزار مدرسه تخریب شده یا به شدت آسیب دیده‌اند. در نتیجه 100 هزار کودک از مدرسه محروم مانده و هزاران نفر نیز به مراقبت‌های بهداشتی اولیه دسترسی ندارند.

 تجهیزات نگهداری واکسن یونیسف، شامل 200 جعبه حمل واکسن و 100 جعبه نگهداری در دمای پایین، پنج شنبه شب وارد کشور شد. این تجهیزات در ارائه خدمات اولیه واکسیناسیون به کودکان در استان‌های سیل زده استفاده خواهد شد تا از شیوع بیماری‌ها جلوگیری شود. هشتاد یخچال واکسن نیز  از سوی یونیسف به ایران ارسال شده‌اند و در راهند.

20190420 UNICEF2

 نیازهای کودکان در ایران با گذر زمان حادتر می‌شود و این امر نشانگر ضرورت ارسال سریع کمک‌های بیشتر است. به منظور ارسال کمک‌های اضطراری به کودکان سیل‌زده در ایران یونیسف خواهان دریافت کمک مالی به مبلغ 8/9 میلیون دلار شده است. این سازمان اکنون با کمبود هشت میلیون دلاری در بخش تأمین این منابع مواجه است. در صورت تأمین منابع مالی، تجهیزات بیشتری در حوزه آموزش کودکان، آب و بهداشت عمومی و فردی برای کودکان سیل زده خریداری خواهد شد.

منابع مالی جمع‌آوری شده در حساب‌هایی که اخیرا برای کمک به سیل‌زدگان ایجاد شده‌اند یونیسف را قادر خواهد ساخت که تجهیزات ضروری را از مراکز عرضه تجیهزات این سازمان در خارج از کشور تهیه کرده و به ایران منتقل کند. برای اهداء کمک‌های مالی بر روی این لینک کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

بهاره یگانه فر، مدیر بخش ارتباطات دفتر یونیسف در ایران، موبایل: 09121059106

درباره یونیسف

یونیسف در چالش برانگیزترین مناطق جهان فعالیت دارد تا به محروم‌ترین کودکان در سراسر جهانی یاری رساند. ما در بیش از 190 کشور فعالیت داریم تا به همه کودکان در همه جا کمک کنیم تا جهانی بهتر برای همگان ساخته شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره یونیسف ایران و برنامه‌های ما در حوزه کودکان به وب سایت ما (www.unicef.org/iran) مراجعه کنید.

صفحات یونیسف در رسانه‌های اجتماعی: توئیتر، اینستاگرام و فیس‌بوک

 
 
 
 
Last modified onSaturday, 20 April 2019 13:27
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time