UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

تیر 98 - هماهنگی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد به منظور بازدید رسمی از مرکز سگ گمرک

جناب آقای میتسوگو سایتو، سفیر ژاپن؛ خانم ایوت دائود، معاون سفیر هلند؛ آقای الکساندر فدولوف نماینده کشوری دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد در ایران و مقامات عالی رتبه از ستاد مبارزه با موادمخدر و گمرک جمهوری اسلامی ایران جناب آقای میتسوگو سایتو، سفیر ژاپن؛ خانم ایوت دائود، معاون سفیر هلند؛ آقای الکساندر فدولوف نماینده کشوری دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد در ایران و مقامات عالی رتبه از ستاد مبارزه با موادمخدر و گمرک جمهوری اسلامی ایران

تهران، 10 ژوئیه 2019 – دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد (UNODC) در همکاری با ستاد مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران، بازدیدی از مرکز سگ گمرک ایران برگزار کرد. شرکت­کنندگان از سفارت­های ژاپن، هلند، و همچنین UNODC از سوی مقامات ارشد ستاد مبارزه با مواد مخدر و اداره گمرک جمهوری اسلامی ایران از جمله سرکار خانم زبیدی، مدیرکل اداره جرایم سازمان یافته گمرک و جناب آقای دسترنج، مدیرکل اداره کل مقابله با عرضه  ستاد مبارزه با مواد مخدر مورد استقبال قرار گرفتند.

در طی بازدید، سفیر کشور ژاپن، عالی­جناب میتسوگو سایتو و معاون سفیر کشور هلند، سرکار خانم ایوت داود حضور داشتند. این بازدید که با بیانیه گمرک و ارائه یک کلیپ ویدئویی در مورد دستاوردهای گوناگون و جدید گمرک همراه بود در ادامه با سخنان مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر و نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد دنبال شد.

20190715 UNODC2دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد در تهران از طریق اهدا سگ های کاملا آموزش دیده و آموزش کاربران سگ موادیاب به تقویت ظرفیت های مرکز سگ گمرک ایران کمک می نماید.

آقای الکساندر فدولوف، نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد (UNODC) در جمهوری اسلامی ایران، در بیانات خود از تلاش­های سخت گمرک ایران در مبارزه با مواد مخدر قدردانی کرد و بر اهمیت سگ­های موادیاب به عنوان ابزاری مفید در شناسایی جاسازهای موادمخدر تاکید کرد. به گفته او، میزان قابل توجهی از اکتشافات سالانه در ایران توسط سگ­های موادیاب صورت می­گیرد. آقای فدولوف از کمک­های مالی سخاوتمندانه دولت ژاپن از دولت ایران که از طریق فعالیت­های ظرفیت­سازی برنامه­ریزی و اجرا شده توسط UNODC محقق شده است و همچنین پشتیبانی فنی ارائه شده توسط سفارت هلند در ایران تشکر و قدردانی کرد. عالی جناب سایتو، سفیر محترم ژاپن، گفتند که ژاپن همچنان برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر از شرکای کشوری ایران حمایت خواهد کرد.

مدیر مرکز سگ گمرک ایران، آقای یوسفی، در سخنان خود ضمن قدردانی از حمایت مستمر دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد از گمرک ایران و به ویژه مرکز سگ گمرک، ابراز امیدواری کرد که این حمایت در آینده ادامه و افزایش یابد.

20190715 UNODC3سگ موادیاب و کاربر آن پیش از اعزام برای ماموریت واقعی در آخرین مراحل آموزشی با یکدیگر هماهنگ می شوند.

 

این بازدید در ادامه با یک تور در مرکز سگ همراه بود تا امکانات مرکز و محل نگهداری سگ­ها که با بالاترین استانداردها طراحی و ساخته شده­اند، نشان داده شوند. سپس تیم­های سگ­های موادیاب ظرفیت­ها و آموخته­های خود از دوره آموزشی اخیر سازمان ملل متحد را ارائه کردند. این تیم­ها موفق شدند مواد مخدر را در موقعیت­های جاسازی شده مختلف از جمله در وسایل نقلیه، محموله­های باری و چمدان­ها و مواد مخدری که توسط مسافرین در موقعیتی مشابه ترمینال­های مسافرتی قرار گرفتند شناسایی کند.

در جریان این رویداد، گمرک ایران غذای خشک مخصوص سگ که عنوان بخشی از فعالیت­های پیش­بینی شده در چارچوب زیربرنامه 1 " قاچاق غير‌قانونی و مديريت مرزی" برنامه مشارکت کشوری (2019-2015) دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد برای جمهوری اسلامی تهیه شده بود را دریافت کرد که از طریق کمک سخاوتمندانه کشور ژاپن برای استفاده تیم­های سگ­های موادیاب در طول دوره­های عملیات فشرده تهیه شده بود.


****

برای دریافت اطلاعات بیشتر با

حسین عسگریان، کارشناس ارشد برنامه

امیرحسین وزیری، کارشناس برنامه 
دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در ایران
تلفن: 81 ـ 77 83 87 88 (21 ـ 0098)     
فاکس: 00 67 79 88 (21 ـ 0098)
پست الکترونیکی This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Last modified onMonday, 15 July 2019 16:54
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time