UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

تیر 98 - گرامی داشت روز جهانی جمعیت: صلح در خدمت جمعیت

از چپ به راست: يسنا غياثوند، مبينا طاهرخانى و دوتسنكو از چپ به راست: يسنا غياثوند، مبينا طاهرخانى و دوتسنكو

تهران - گروه سفیران صلح و دوستی در چهارمین دوره از سلسله نشست های منظومه ی فرهنگ صلح، در روز 20 تیرماه در با همکاری مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در ایران به مناسبت روز جهانی جمعیت نشستی را برگزار نمود.

در این نشست پیام دبیرکل سازمان ملل به مناسبت روز جهانی جمعیت توسط خانم دکتر ماریا دوتسینکو رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد قرائت گردید. سپس، تابلوی سفالینه؛ کاری از کودکان مرکز آموزش اختلال یادگیری شکوه شفق از سوی جمعیت کودکان دیرآموز به خانم دکتر ماریا دوتسنکو اهداء گردید.

سپس با مقدمه ایی درمورد جمعیت و تعریف آن از نظر جامعه شناسی که توسط طیبه محمد دبیر و طراح سلسله نشست های منظومه  فرهنگ صلح قرائت گردید، موضوع نشست بطور تخصصی با تاثیر صلح مورد بررسی قرار گرفت.

20190711 WPD2دکتر اردشیر خورشیدیان

سخنران نخستین، جناب آقای دکتر اردشیر خورشیدیان موبد موبدان زرتشتی، بود که ارتباط ادیان و جمعیت را مطرح نمود و تاثیر دین بر ارتقاء آگاهی جمعیت را موضوع سخنرانی خود قرار داد.

20190711 WPD4دکتر حسین باهر

سپس دکتر حسین باهر جامعه شناس و رفتار شناس به نام ایران، با موضوع ویژگی های جمعیت سالم صحبت کردند.

20190711 WPD6دکتر سوگل مشایخی

سپس خانم دکتر سوگل مشایخی، جامعه شناس و پژوهشگر ادبی سخنرانی خود را با موضوع جمعیت و جایگاه آن در توسعه پایدار ایراد کردند.

20190711 WPD3یکتا عسگری

یکتا عسگری، کودک هنرمند شاهنامه خوان از سوی جمعیت کودکان، داستان پادشاهی فریدون و کشته شدن ایرج را روایت نمود که از سوی حاضران بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

20190711 WPD7میلاد کی مرام

سپس میلاد کی مرام، با عنوان بیایید با هم متحد باشیم تا جمعیت جوان بتواند زندگی خوب را تجربه کند سخنرانی داشت و پس از او دکتر تیرگرد با عنوان تاثیر اقتصاد بر جمعیت از سوی اتحادیه پوشاک به بررسی چگونگی بحران جمعیت و ارتباط اقتصاد بر میزان تقلیل یا افزایش بحران پرداخت.

20190711 WPD5استاد لوریس چکناوریان

سپس استاد لوریس چکناوریان سخنی کوتاه در وصف جمعیت مادران داشت و اهمیت پرورش و آموزش مادران را الویت هر سخن و کاری دانست. پس از او خانم فهیمه کوه خضری سخنران پایانی نشست بود که با عنوان رسانه، جمعیت و صلح، تاثیرات رسانه بر آرامش و یا تشویش را توضیح داد. اینکه بتوانیم رسانه را برای بهبود مولفه های جمعیت شناسی به کار گرفت بحثی بود که همه حضار نکته هایی را بیان نمودند.

20190711 WPD8فهیمه کوه خضری

در پایان جلسه یارتا یاران به جمع بندی نشست پرداخت.

در این نشست مدیران انجمن گوته – حافظ برلین، اتحادیه طلا و جواهر ایران، اتحادیه فرش دستباف، اتحادیه لباس و پوشاک، انجمن سفیران صلح دبی، ارکستر ایستگاه و نماینده رئیس موسسه فرهنگی اکو حضور داشتند.

Last modified onWednesday, 17 July 2019 11:22
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time