UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

تیر 98 - بیش از 820 میلیون انسان از گرسنگی رنج می برند؛ گزارش جدید سازمان ملل متحد حقایق دیرپا این معضل کلان جهانی را فاش می کند

تیر 98 -  بیش از 820 میلیون انسان از گرسنگی رنج می برند؛ گزارش جدید سازمان ملل متحد حقایق دیرپا این معضل کلان جهانی را فاش می کند

تهران، 27 تیر 1398 (مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد) سازمان ملل متحد روز دوشنبه 15 ژوییه 2019 برابر با 24 تیر 1398 در گزارش جدید خود اعلام نمود بعد از نزدیک به یک دهه پیشرفت، تعداد افرادی که از گرسنگی رنج می برند در سه سال اخیر به آهستگی افزایش یافته است واکنون در سراسر جهان  یک نفرازهر9 انسان از گرسنگی رنج می برد.  براساس گزارش 2019 وضعیت امنیت غذا و تغذیه در جهان، این حقایق دشواری بزرگ  دست یافتن به هدف محو فقر تا سال2030، که یکی از اهداف آرمان های توسعه پایدار است را مورد تاکید قرار می دهند.

این گزارش در حاشیه مجمع عالی رتبه سیاسی HLPF)) ارائه شد. مجمع مذکور مهم ترین بستر سازمان ملل متحد برای نظارت و پیگیری اقدامات دولت ها در خصوص آرمان های توسعه پایداراست که هم اکنون در نیویورک در حال برگزاری است. این گزارش با تجزیه تحلیل آمار منطقه ای نشان داد که گرسنگی حدودا 20 درصد در نواحی آفریقایی افزایش یافته است و بالاترین فراوانی کمبود غذا نیز به همین مناطق تعلق دارد.

اگرچه فراگیری گرسنگی در آمریکای لاتین و کارائیب هنوز زیرهفت درصد است، اما به آرامی افزایش می یابد.  11 درصد از جمعیت آسیا تحت تاثیر کمبود غذا هستند. با این که مناطق جنوبی آسیا در پنج سال اخیر شاهد پیشرفت چشمگیر 15 درصدی بودند این ناحیه هنوز بالاترین مقدار کمبود غذا را داراست. 

روسای سازمان خواروبار وکشاورزی ملل متحد  (FAO)، صندوق بین المللی توسعه کشاورزی IFAD))، صندوق کودکان ملل متحد UNICEF)) و برنامه جهانی غذا (WFP) در پیش گفتار مشترک خود اعلام کردند که اقدامات برای مقابله با این روند نگران کننده نه تنها باید جسورانه تر باشند بلکه نیازمند همکاری چندجانبه است.

گرسنگی در بسیاری از کشورها با رشد اقتصادی آهسته، در حال افزایش است. این  مورد به ویژه در کشورهایی با سطح درآمد متوسط و کشورهایی مصداق دارد که به تجارت کالاهای اولیه اتکا دارند.

یکی دیگر از یافته های گزارش سالانه سازمان ملل متحد این است که نابرابری درآمد در بسیاری از کشورهایی که گرسنگی در آن ها در حال افزایش است گسترش می یابد و شرایط را برای مستمندان، افراد آسیب پذیر یا کسانی که مورد تبعیض قرار می گیرند جهت رویاروی با بحران و سیر نزولی اقتصاد سخت تر می کند.

رهبران سازمان ملل متحد اعلام کردند باید  دگرگونی فراگیر به نفع مستمندان را تقویت کنیم و با تمرکز بر مردم و قرار دادن جوامع درمرکز تلاش ها برای کاهش آسیب پذیری اقتصادی در مسیر کاهش گرسنگی، عدم امنیت غذایی و تمام اشکال سو تغذیه قرار بگیریم. 

امنیت غذایی

گزارش امسال با نگاهی وسیع تر به تاثیرات امنیت غذایی، فراتر از گرسنگی می نگرد.    

این گزارش برای اولین بار شاخص دومی برای پایش هدف دو از آرمان یک از آرمان های توسعه پایدار در مورد شیوع نا امنی متوسط یا شدید غذا ارائه داد که نشان می دهد 17.2 درصد از جمعیت جهان، یا به عبارتی یک میلیارد و 300 میلیون انسان، فاقد دسترسی مرتب به غذا و مواد مغذی کافی هستند.

بر اساس این گزارش، حتی اگر آنان لزوما از گرسنگی رنج نبرند، خطر انواع سوتغذیه ها و ضعف سلامت آنان را بیشتر تهدید می کند.

با  ترکیب سطح ناامنی غذایی متوسط و شدید به براوردی در حدود دومیلیارد نفر می رسیم که در تمام قاره ها زنان کمی بیشتر از مردان دچار نا امنی غذایی هستند.

کمبود وزن در هنگام تولد همچنان یک معضل بزرگ است

 در مورد کودکان این گزارش روشن می سازد که از سال 2012 تا کنون پیشرفتی در زمینه کاهش کمبود وزن کودکان در هنگام تولد حاصل نشده است.

افزون بر این، گرچه تعداد کودکان زیر پنج سالی که  از رشد باز مانده اند در شش سال اخیر 10 درصد کاهش یافته است، اما سرعت پیشرفت برای دستیابی به هدف به نصف رساندن تعداد کودکان از رشد  بازمانده تا 2030، بسیار کند است.

علاوه بر این اضافه وزن و چاقی مفرط همچنان در تمام مناطق در حال افزایش است، این مسئله به ویژه در میان کودکان مدرسه ای و بزرگسالان رواج دارد.

گزارش سال 2019 به اهمیت سیاست های اقتصادی و اجتماعی برای خنثی کردن تاثیرات مخرب نوسانات اقتصادی و اجتناب از کاستن ارائه خدمات اساسی در هنگام این نوسانات، برای حفظ امنیت غذایی وتغذیه تاکید می ورزد.

گزارش مدعی است سرعت نامساعد ترمیم اقتصادی تلاش  برای به پایان رساندن گرسنگی و سوتغذیه را  به تحلیل می برد، به همین ترتیب فقر در بسیاری از کشورها، به خصوص کشورهایی با سطح درآمد متوسط که رشد اقتصادی آنان کاهش یا توقف یافته است در حال افزایش می باشد.

افزون بر این، در مناطقی که نابرابری شدید تر است سیر نزولی و بحران اقتصادی، امنیت غذایی را به شکل بی تناسبی تضیف می کند.

در این گزارش آمده است نابرابری درآمد امکان نا امنی شدید غذایی را افزایش می دهد، و این اثر درکشورهایی با سطح درآمد پایین در مقایسه با کشورهایی که سطح درآمد بالایی دارند 20 درصد بیشتر است.

این گزارش با  دستورالعمل هایی خاتمه می یابد  که در خصوص لزوم اتخاذ  سیاست ها بلند مدت و کوتاه مدت  برای تضمین امنیت غذایی و تغذیه  در مراحل آشفتگی اقتصادی و یا آمادگی برای آن است. از جمله این اقدامات مدنظر قراردادن دغدغه ها ناامنی غذایی و تغذیه در تلاش  برای کاهش فقر با استفاده از دگرگونی ها ساختاری و فراگیر حامی مستمندان است.

Last modified onFriday, 19 July 2019 01:54
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time