UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

مرداد 98 - جمهوری اسلامی ایران مهارت‌های برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی در بازسازی و بازتوانی پس از بلایای طبیعی را پرورش می‌دهد

مرداد 98 - جمهوری اسلامی ایران مهارت‌های برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی در بازسازی و بازتوانی پس از بلایای طبیعی را پرورش می‌دهد

بازیابی پایدار از یک فاجعه طبیعی نیازمند برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی مناسب است. مواردی از قبیل ارزیابی خسارت، راهبرد بازیابی، هماهنگی اجرایی که ارزش بسیاری در جوامع آسیب دیده به وجود می‌آورد، تخصیص منابع و بودجه و بودجه‌بندی هوشمند بخشی از پروژه ارزیابی نیازهای پس از سیل اخیر در ایران هستند.

ایران دومين كارگاه ارزيابي نيازهاي پس از بلاياي طبيعي برای گزارش نویسی در مورد خسارات و ضرر و زیان را در تاریخ 8-9 مرداد ماه 1398 در سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار کرد. این پروژه توسط دولت جمهوری اسلامی ایران اجرا می‌شود و آژانس‌های سازمان ملل متحد در نقش تسهیل‌گر از اجرای این پروژه حمایت می‌کنند.

سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری سازمان مدیریت بحران کشور پروژه ارزیابی نیازهای پس از سیل اخیر در ایران را هدایت می‌کنند. نمايندگانی از وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي و استاني شامل استان‌هاي لرستان، گلستان، خوزستان و آژانس‌هاي سازمان ملل متحد در این کارگاه شرکت کردند.

به گزارش مركز اطلاع‌رساني، روابط‌عمومي و امور بين‌الملل سازمان برنامه و بودجه كشور، در اين كارگاه شرکت‌کنندگان در قالب كارگروه‌هاي تخصصي به بررسي حجم و دامنه خسارت‌ها به تفكيك زيرساخت‌ها، ابنيه و اماكن مختلف و نيز آسيب‌هاي انساني، اجتماعي، فرهنگي و آموزشي پرداختند.

گزارش خسارات و ضرر و زیان و داده‌هاي تجميع شده توسط سازمان برنامه و بودجه كشور و دستگاه‌هاي اجرايي با تمام دستگاه‌هاي ذي‌ربط به اشتراک گذاشته می‌شود تا از اين اطلاعات در راستای تدوین گزارشات بخشی و همچنین راهبرد مديريت بازسازي و بازتواني بهره ببرند . سازمان برنامه و بودجه كشور انجام هماهنگي و ادغام اطلاعات، مديريت تهيه پيش‌نويس گزارش هر بخش و همچنين  تحليل و تهيه گزارش نهايي را برعهده خواهد داشت.


كارگاه ارزيابي نيازهاي پس از بلاياي طبيعي در قالب كا‌رگروه‌هاي كاهش خطرپذيري بلايا، گروه‌هاي آسيب‌پذير، آموزش، ارزيابي اثرات كلان اقتصادي، انرژي، سلامت و تغذيه، آب و فاضلاب، حمل‌و‌نقل، كشاورزي، زيرساخت‌ها، اشتغال و معيشت، فرهنگ و گردشگري، محيط‌زيست و مسكن عمل خواهند کرد. با استفاده از این رویکرد انسجام و هماهنگی بخشی بهبود می یابد.

در ادامه این زمینه در طی هفته‌های آتی، راهبرد بازسازی و بازتوانی خسارات ناشی از سیل اخیر در راستای خدمات رسانی بهتر به مردم آسیب دیده تدوین خواهد شد.

Last modified onThursday, 01 August 2019 14:59
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time