UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

مرداد 98 - حمایت دولت کویت و جمهوری لهستان از فعالیت های برنامه جهانی غذا در پاسخ به سیل ایران

 از راست به چپ: آقای فلاح الحجرف، کاردار سفارت کویت در ایران، خانم نگار گرامی، نماینده و مدیر کشوری برنامه جهانی غذا و آقای مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر عکس: برنامه جهانی غذا- ندا مبرا از راست به چپ: آقای فلاح الحجرف، کاردار سفارت کویت در ایران، خانم نگار گرامی، نماینده و مدیر کشوری برنامه جهانی غذا و آقای مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر عکس: برنامه جهانی غذا- ندا مبرا

تهران – امروز برنامه جهانی غذا کمک های مالی  دیگری را جهت امدادرسانی به 12 هزار و 400 نفر از مردم استان لرستان برای مدت یک ماه، دریافت کرد.

  در روزهای آغازین فروردین، بارش های سیل آسا دست کم 25 استان از 31 استان ایران را تحت تاثیر قرار داد و در این میان استان های خوزستان و لرستان بیشترین آسیب را دیدند. در خرداد ماه برنامه جهانی غذا با استفاده از بودجه کمک اضطراری خود به قریب به 60 هزار نفر (12 هزار خانوار) در 85 روستای استان خوزستان کمک غذایی نمود. ارزش این بسته های غذایی 600 هزار دلار آمریکا بود.  

 علاوه بر آن، برنامه جهانی غذا از دولت کویت مبلغ 75 هزار دلار آمریکا و از جمهوری لهستان مبلغ 65 هزار دلار آمریکا دریافت نموده که این کمک ها صرف تهیه بسته های مواد غذایی ضروری یک ماهه برای خانواده هایی که بیشترین آسیب را از سیل دیده اند خواهد شد.

                                                               خانم نگار گرامی، نماینده و مدیر کشوری برنامه جهانی غذا در ایران گفت: "کمک های سخاوتمندانه ی کویت و لهستان  ما را قادر خواهد ساخت تا از مردم لرستان نیز حمایت کنیم." وی افزود: "با اینکه آب فروکش کرده است، اما همچنان خانواده های زیادی به کمک های غذایی در این استان نیاز دارند."

 بسته های غذایی شامل برنج، کنسرو لوبیا چیتی، کنسرو ماهی تن ، عدس سبز، لوبیا چیتی، قند، روغن، شکر، چای و نمک یدداراست که همه از داخل ایران خریداری شده است. برنامه جهانی غذا همکاری نزدیکی با جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در این زمینه دارد.

 آقای فلاح الحجرف، کاردار سفارت کویت در ایران گفت: "دولت کویت در راستای وظایف بشردوستانه خود، برای سیل زدگان ایران کمک های امدادی اهدا نموده است." وی در ادامه گفت: "دولت کویت این کمک را به منظور تامین نیازهای اساسی خانواده های ایرانی آسیب دیده از سیل و از طریق اصل همکاری دائم خود با برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد، اهدا نموده است."

 آقای ماچی فائو کوفسکی، سفیر لهستان در ایران گفت: "مردم و دولت لهستان نگران از بین رفتن جان انسانها و خسارات ناشی از سیل در ایران هستند." وی افزود: "این کمک مالی نشانه ی دوستی و همدلی صمیمانه مردم لهستان برای ایرانیان سیل زده است. آرزو می کنیم که دولت جمهوری اسلامی ایران به زودی بر مشکلات ناشی از سیل غلبه کند."

 از آغاز سیل تا کنون دولت و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران کمک های غذایی، شامل غذا های آماده و بسته های غذایی خانوار را در اختیار افراد سیل زده سراسر کشور قرار داده اند.

                                         #                           #                            #

 برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد: نجات جان انسانها در شرایط بحرانی و نیز تحول معیشت میلیونها انسان از طریق توسعه پایدار. برنامه جهانی غذا در بیش از 80 کشور در سراسر دنیا به انسان های درگیر منازعات و بلایای طبیعی کمک غذایی ارائه نموده و دستیابی به فردایی بهتر را پایه ریزی می نماید.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص فعالیت های برنامه جهانی غذا در ایران، به تارنمای اختصاصی ما برای ایران مراجعه نمایید:

www.wfp.org/countries/iran

ما را با نشانی  @WFPIranدر توئیتر و اینستاگرام دنبال کنید.

برای اطلاعات بیشتر، خواهشمند است با (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) تماس حاصل نمایید.

Last modified onMonday, 05 August 2019 15:28
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time