UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

مرداد 98 - گرم ترین ژوئیه در تاریخ

مرداد 98 - گرم ترین ژوئیه در تاریخ

تهران 14 مرداد 1398 (مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد) -- آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد اطلاعات موثق و جدیدی از برنامه تغییرات اقلیمی کوپرنیک و سازمان جهانی هواشناسی به اشتراک گذاشت مبنی بر اینکه  ژوئیه 2019 گرم ترین ماه در تاریخ ثبت گردید.

دبیرکل در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک در 1 اوت 2019 برابر با 10 مرداد 1398 به خبرنگاران گفت بنابر آخرین اطلاعات سازمان جهانی هواشناسی و مرکز آب و هوای آن، ماه ژوئیه گرم ترین ماه در تاریخ ثبت و در پی آن گرم ترین ژوئن تاریخ نیز ثبت گردید.

دبیرکل هم چنین افزود اگر اکنون برای تغییرات اقلیمی کاری نکنیم، این حوادث حداکثری آب و هوایی فقط قله کوه یخ است که نمایان گردیده و اصل فاجعه در راه است. کوه های یخ با سرعت در حال ذوب شدن هستند. دانشمندان برجسته دنیا به ما می گویند، اگر می خواهیم از بدترین پیامد های تغییرات اقلیمی جلوگیری نماییم، باید افزایش دما را به یک ونیم درجه سانتی گراد محدود کنیم. باید انتشار گاز های گلخانه ای را تا 2030 به 45% کاهش دهیم. تا 2050 نیاز است تا  اشاعه کربن در جو زمین را به شدت کاهش دهیم. باید خطرات تغییرات اقلیم را در مسیر اصلی همه تصمیم هایی  هدایت کنیم، که منجر به رشد تاب آور و کاهش آسیب پذیری شده همچنین از سرمایه گذاری های پر هیز کنیم که موجب آسیب های بزرگتر می شوند.

این اعلامیه، پیش از برگزاری اجلاس سران برای تغییرات اقلیمی سال 2019، انتشار یافته است. دبیرکل از رهبران حکومت ها، کسب وکارها و جامعه مدنی دعوت کرده که با برنامه های محکم و گام های روشن برای افزایش کمک های تعیین شده ملی تا سال 2020 و تدابیری برای کاهش کربن تا سال 2050 به اجلاس بیایند.

درحال حاضر، گام های بلندی به جلو برداشته شده است:

-پیمان جهانی ملل متحد، 28 شرکت با ارزش افزوده یک تریلیون و 300 میلیارد دلار را دعوت می کند تا سطح بلند پروازی اقلیمی را افزایش داده وهمزمان محدودیت افزایش دما به یک ونیم درجه سانتی گراد را اجرا کنند.

-افراد سراسر جهان دعوت شده اند تا در جنبش "همین حالا اقدام کنید" سازمان ملل متحد در مبارزه با تغییرات اقلیمی شرکت کنند. ربات همین حالا اقدام کنید فعالیت های روزانه ای را برای کاهش آلودگی های کربنی ایجاد شده توسط انسان مانند: سفر پایدارتر، ذخیره انرژی یا خوردن گوشت کمتر را پیشنهاد می کند. همین حالا اقدام کنید تاثیری را پررنگ می کند که اقدام جمعی می تواند در این لحظه حساس در تاریخچه سیاره مان داشته باشد. هرچه تعداد بیشتری از مردم اقدام کنند، تاثیر بزرگتر خواهد بود.

 برای اطلاعات بیشتربه وبسایت اجلاس را در آدرس زیر رجوع کنید:

 www.un.org/en/climatechange/index.shtml

Last modified onMonday, 05 August 2019 16:41
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time