UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

مرداد 98 - گرامی داشت روز بین المللی یادبود و احترام به قربانیان تروریسم در ارومیه

خانم منصوره کرمی، رئیس هیئت مدیره انجمن دفاع از قربانیان تروریسم خانم منصوره کرمی، رئیس هیئت مدیره انجمن دفاع از قربانیان تروریسم

ارومیه – همزمان با روز بین المللی یادبود و احترام به قربانیان تروریسم، 21 اوت 2019 برابر با  30 مرداد 1398 ، انجمن دفاع از قربانیان تروریسم چهارمین همایش "اسوه های صبوری" را با همکاری نهادهای استانی و مشارکت مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در سالن همایش دانشگاه ارومیه  برگزار کرد.

بنابه گزارش روابط عمومی انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، در ابتدای این همایش خانم منصوره کرمی، رئیس هیئت مدیره انجمن، ضمن خیر مقدم به مهمانان و تشکر از همکاری مسئولین استان بیان داشت، خانواده قربانیان ترور جزو مظلوم ترین افراد جامعه هستند که حقوق این عزیزان مورد کم توجهی قرار دارد. وی ادامه داد تاکنون همایش اسوه های صبوری در استان‌های تهران، اصفهان و گلستان برگزار شده و چهارمین همایش آن امروز در این شهر برگزار می‌شود. همسر شهید علیمحمدی، در ادامه گفت، خانواده های شهدا و جانبازان ترور، اسوه های صبوری در پاسداری از صلح و آرامش در هر جامعه‌ای هستند.

20190821 UNIC2تصویر ویدیویی خانم ماریا دوتسنکو، رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد

آقای رحیم فعال، مدیر کل بنیاد شهید استان آذربایجان غربی، با اشاره به وجود نزدیک به 200 شهید ترور در استان آذربایجان غربی گفت، شهدای ترور از تمامی اقشار جامعه اعم از امامان جمعه و جماعت شیعه و اهل سنت، کارگران، کشاورزان، زنان و کودکان هستند که تنها جرم آن ها دفاع از حق و عدالت بوده است. وی افزود آذربایجان غربی به دلایل شرایط خاص تبلور ایثارگری در راه دفاع از ارزش‌های والای جامعه انسانی است که باید در این مسیر قدردان خانواده‌های شهدا باشیم.  

در ادامه این همایش از طریق ویدئو کنفرانس، خانم ماریا دوتسنکو، رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران، پیام دبیر کل سازمان ملل متحد به مناسبت روز بین المللی یادبود و احترام به قربانیان تروریسم را برای حاضران قرائت کرد. در بخشی از این پیام آمده است: " این روز بین‌المللی به ما یادآوری می‌کند که هر چند یک حمله شاید مدت‌ها پیش اتفاق افتاده باشد اما قربانیان آن همواره با اثرات آن در حال مبارزه هستند."  در بخش دیگری از پیام آمده: " نیاز داریم تا حمایت بلندمدت و چندجانبه از قربانیان و بازماندگان تروریسم به خصوص از راه مشارکت با دولت‌ها و جوامع مدنی داشته باشیم تا بتوانند التیام و بهبود پیدا کرده زندگی خود را بازسازی و به دیگران کمک کنند." در انتهای پیام، دبیر کل سازمان ملل متحد بیان داشت:" بیائید متعهد شویم تا به قربانیان نشان دهیم که تنها نیستند و هر جا که باشند جامعه بین‌المللی با آنان همبستگی دارد."

Last modified onMonday, 26 August 2019 11:22
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time