UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

Items filtered by date: Friday, 05 July 2019

تیر 98 - فراخوان سازمان ملل متحد برای دریافت تقاضا نامه جوانان جهت شرکت دراجلاس اقلیمی در نیویورک

سازمان ملل متحد برای قدردانی از جوانان هدایت‌گردر راستای اقدام برای اقلیم "بلیط‌های سبز" ارائه می‌دهد

 تهران 13 تیر 1398 (مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد) -- سازمان ملل متحد، اول جولای، برابر با 10 تیر ماه 1398  از جوانان سراسر جهان رسما دعوت کرد برای شرکت در اجلاس اقلیمی  ملل متحد برای جوانان اقدام نمایند. این اجلاس در مقر سازمان ملل متحد درشهر نیویورک در تاریخ 21 سپتامبر برابر با 30 شهریور ماه 1398 برگزار خواهد شد.

به منظوربه رسمیت شناختن نقش حیاتی جوانان در هدایت اقدام اقلیمی، سازمان ملل متحد اعلام کرد بیش از صد "بلیط سبز"، به منظور تامین مالی فرصت‌ها برای جوانان، به‌ویژه از کشور‌های کمتر توسعه‌یافته، برای شرکت در "اجلاس اقلیمی ملل متحد برای جوانان" ارائه خواهد کرد. هربلیط سبز شامل هزینه سفر رفت و برگشت "بدون کربن" به نیویورک است.

اجلاس اقلیمی  ملل متحد برای جوانان، جوانان نو‌آور، کار‌آفرین، دگرگون‌ساز و فعال را گرد هم می‌آورد تا راهکار‌های عملی خود را ارائه داده، با یکدیگر تبادل نظر نمایند، شبکه ارتباطی خود را گسترش دهند و جایگاه خود در عرصه جهانی را با تصمیم‌گیران دولتی، جوامع تجاری و مدنی، به اشتراک گذارند. این اقدام در راستای "راهبرد جوانان ملل متحد:جوانان 2030"  انجام می شود  که سال گذشته توسط دبیر کل ملل متحد معرفی شد.

جوانان سراسر جهان، هم‌چنین امکان شرکت در فعالیت‌های اجلاس جوانان از طرف جوامع خود‌شان، از طریق فرصت‌های گوناگون فعالیت مجازی و دیجیتال را خواهند یافت و به ایفای نقش خود در هدایت اقدام برای اقلیم جهانی ادامه خواهند داد.

درخواست‌ها برای "اجلاس اقلیمی ملل متحد برای جوانان" از1 تا 19 ژوئیه برابر با 10 لغایت 28 تیر پذیرفته می‌شود، و همه  در خواست ها برای بلیط سبز در نظر گرفته می شوند. جوانان بین 18 و 29 سال می‌توانند از طریق پایگاه اینترنتی "اجلاس اقلیمی ملل متحد برای جوانان" به آدرس www.un.org/en/climatechange/youth-summit.shtml اقدام نمایند. این پایگاه هم‌چنین در‌بر‌دارنده اطلاعاتی در خصوص مشارکت در اجلاس برای جوانان زیر 18 سال، با آگاهی از نقش قابل توجه جوان‌تر‌ها در کشور‌های سراسر جهان، است.

امینه جی محمد، معاون دبیر‌کل سازمان ملل متحد، ضمن اعلام خبر ارائه بلیط‌های سبز و درخواست‌های عمومی می گوید مایه خرسندی است که شاهد رهبری جوانان در هدایت اقدام و راه حل برای اقلیم باشیم.

وی گفت اجلاس اقلیمی ملل متحد برای جوانان در‌باره به رسمیت شناختن و توانمند سازی جوانان است و اینجانب جوانان تمامی کشور‌ها که شوری برای یافتن راه حل هایی برای  مشکلات اقلیمی دارند را ترغیب می نمایم تا  درخواست خود را ارسال نمایند. این تجربه ای باور‌نکردنی خواهد بود، و نیازمند استعداد همه جوانان‌ هستیم تا تاثیر فوری مورد نیاز را  داشته باشیم. 

معاون دبیر‌کل هم‌چنین از جامعه تجاری و همه علاقه‌مندان به حمایت از ابتکار "بلیط سبز" دعوت نمود با ایمیل This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. تماس بگیرند.

متقاضیان موفق “اجلاس اقلیمی ملل متحد برای جوانان، یعنی دریافت‌کنندگان بلیط‌های سبز، بر اساس شایستگی انتخاب می‌شوند، که شامل تعهد آشکار آنان به اقدام برای اقلیم، حل مشکلات  و ملاحظات در مورد نیازهای موجود است. اهداء بلیط سبز تضمین می‌کند جوانان تمام مناطق جهان فرصتی منصفانه و واقعی برای شرکت در اجلاس اقلیمی ملل متحد برای جوانان در اختیار داشته باشند.

درخواست‌ها توسط هیئتی به ریاست نماینده دبیر‌کل در امور جوانان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. این هیئت شامل کارشناسانی از سازمان ملل متحد و جامعه مدنی، مجرب در آرمان‌های توسعه پایدار است به نحوی که بازتاب‌دهنده وابستگی متقابل اقدام اقلیم و آرمان‌های توسعه پایدار هستند.

"اجلاس اقلیمی ملل متحد برای جوانان" پیش‌در‌آمد "اجلاس سران برای اقدام اقلیمی" دبیر‌کل است که در مقر سازمان ملل متحد در تاریخ 23 سپتامبر برگزار خواهد شد. اجلاس اقلیمی ملل متحد برای جوانان درست یک روز بعد از آغاز نهضت "جمعه‌ها برای اعتصاب اقلیمی جهان آینده "در 20 سپتامبر،  شروع به کار می کند. این جنبشی است بی‌سابقه که انتظار می رود جوانان کشور‌های جنوب و شمال جهان را برای اعلام وضعیت اضطرای اقلیم جهانی بسیج کند.

دبیر‌کل از همه رهبران دعوت کرده است با اقدامات مهم و افزایش عمده در تلاش برای بهبود وضعیت اقلیم با پشتوانه طرح‌های منسجم، در اجلاس سران برای اقدام اقلیمی حضور یابند.

اعلام ارائه بلیط‌های سبز 1 ژوئیه در ابو‌ظبی صورت گرفت، جایی که بیش از 1700 نفر از بیش از 160 کشور از جمله نمایندگان جوانان، برای نشست مقدماتی به منظور آمادگی شرکت در "اجلاس اقلیمی ملل متحد برای جوانان" گرد هم آمدند. ضمن مراسم افتتاحیه نشست ابو‌ظبی دبیر‌کل یک گفت‌گوی میان‌نسلی ویدیویی با نمایندگان جوانان برگزار کرد.

آملیا رادینوگالی  یکی از نمایندگان جوانان از کشور فیجی در نشست ابو‌ظبی گفت داشتن فرصتی برای شرکت به من نشان داد در سراسر جهان جوانان دیگری هستند که چنین شوری برای عدالت و اقدام اقلیمی دارند و ما نیازمند اقدام فوری هستیم.

لوییس آلفونسو آلبا، نماینده ویژه دبیر‌کل می گوید جوانان راه اقدام اقلیمی را به ما نشان می‌دهند. در ابو‌ظبی تمرکز ما نه فقط بر  انتقال انرژی آنان، بلکه در‌باره نقش جوانان در اقدام برای بهبود وضعیت اقلیم است. می‌توان گفت انرژی تجدید‌پذیر، هر دو طرف را تقویت می‌کند.

***

For further information, visit the website at www.un.org/en/climatechange/youth-summit.shtml

برای اطلاعات بیشتر، به پایگاه اینترنتی به آدرس www.un.org/en/climatechange/youth-summit.shtml مراجعه نمایید.

Follow @ladealba on Twitter for the latest news on the Climate Action Summit.

برای آخرین اخبار اجلاس آب و هوا برای جوانان @ladealba را در توئیتر دنبال کنید.

 

For media inquiries, please contact:

برای امور رسانه‌ای لطفا با افراد زیر تماس بگیرید:

Dan Shepard, UN Department of Global Communications, 1 646-675-3286, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Yassamin Ansari, Climate Action Summit Team, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Read more...
Subscribe to this RSS feed

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time