UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

05/10/2017 - نماینده سازمان ملل: اذهان منطقی موجب دوام برجام خواهند شد

05/10/2017 - نماینده سازمان ملل: اذهان منطقی موجب دوام برجام خواهند شد

زوریخ - ایرنا - 'گری لوئیس' نماینده سازمان ملل متحد در ایران درباره تهدیدات دولت آمریکا علیه برجام گفت: ایران به توافق هسته ای پایبند بوده و اعتقاد دارم که نصایح عاقلانه و اذهان منطقی موجب دوام برجام می شود.

لوئیس عصر سه شنبه در حاشیه مجمع ایران و اروپا در زوریخ در گفت وگو با خبرنگار ایرنا درباره تهدیدهای دولت آمریکا علیه توافق هسته ای گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی بتازگی بار دیگر تایید کرد که جمهوری اسلامی ایران بطور کامل به توافق هسته ای پایبند بوده است و اعتقاد دارم که نصایح عاقلانه و اذهان منطقی در همه طرفها مزیت این توافق را درک می کنند و این مساله تضمین می کند که این پیشرفت حاصل شده در سال 2015 ادامه خواهد یافت. 

نماینده و هماهنگ کننده سازمان ملل در تهران، در خصوص دورنمای همکاری بانکها و شرکتهای جهان با ایران گفت: ما باید به آینده نگاه کنیم به مرحله ای که مشخص شود در طرف درست تاریخ ایستاده ایم. هدف این کنفرانس (زوریخ) تلاش برای تشویق به مشارکت در اقتصاد ایران برای تامین منافع ایران و سرمایه گذاران است؛ به همین علت است که من اینجا هستم و تعدادی از سفیران اروپایی هم اینجا هستند. ما به همراه تعدادی از مردان و زنان اقتصادی و تجاری ایران برای تحقق این هدف تلاش می کنیم. 

** مشکل آب در ایران راه حل دارد 

لوئیس در بخش دیگری از گفت و گو با ایرنا درباره مشکل آب در ایران گفت: مشکلات جدی در بخش آب وجود دارد و احتمال دارد که بدتر هم بشود اما خبر خوب این است که راه حل وجود دارد.

وی افزود: حدود 50 سال پیش در حدود 7.5 هزار متر مکعب آب به ازای هر نفر وجود داشت اما در حال حاضر 1300 متر مکعب است و این رقم در حال نزدیک شدن به یک هزار متر مکعب است که به معنی کمبود آب است.

لوئیس با اشاره به برداشت بی رویه از منابع آبی ایران گفت: من بتازگی با عیسی کلانتری معاون جدید رئیس جمهوری ایران دیدار کردم و از دیدگاه و تلاش او برای پرداختن به مشکل آب بسیار دلگرم شدم. 

وی گفت، راهکارهایی مانند افزایش بهای آب برای این ماده ارزشمند، احیای بخش کشاورزی، اجرای قاطع قانون و افزایش آگاهی مردم برای برخورد با مشکل کم آبی در ایران وجود دارد. 

** ایران کشوری شگفت انگیز با ظرفیت های بسیار 

نماینده سازمان ملل متحد در ایران همچنین در سخنرانی عصر سه شنبه خود در مجمع ایران و اروپا ضمن تاکید بر ظرفیت های بسیار ایران به عنوان یک کشور شگفت انگیز ، مطالبی درباره اهمیت 'شهروندی شرکتی' (Corporate Citizenship) ، اینکه شرکتهای ایرانی چگونه می توانند مسئولیت اجتماعی را به بخشی از راهبرد کاری موفق خود تبدیل کنند، و همچنین هدف های توسعه پایدار سازمان ملل (SDGs) بیان کرد.

به گزارش ایرنا ، مجمع ایران و اروپا (EIF) چهار سال پیش با هدف تقویت و حمایت از دیپلماسی تجاری بین ایران و غرب تاسیس شد. این مجمع فرصت مهمی برای تبادل اطلاعات، شبکه سازی و ایجاد روابط کاری بین مقامات و مدیران بخشهای مختلف تجاری و صنعتی با سیاستگذاران و همچنین فرصتی برای گردهمایی سالانه مقامات ارشد تجاری، دولتی و جامعه مدنی متعهد به توسعه اقتصادی ایران فراهم می سازد. 

بحث ها و رایزنی های فشرده و رو در روی این هفته اصحاب صنعت، تجارت و سیاست از ایران و اروپا در چهارمین نشست مجمع ایران و اروپا در 'دولدر گراند هتل' زوریخ ، می تواند راه‌ را برای گسترش و تعمیق همکاری‌های پایدار آینده هموار سازد.

Last modified onSunday, 08 October 2017 12:44
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time